ÖVRIGT / Diverse / Kanna 11065010
*
nr 1106 5010
Kanna
Burleigh, keramik, Staffordshire, England, höjd: 24 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 maj 2017
kl 18:28:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/4 21:34:31
1
200 kr
28/4 11:34:36
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: burleigh engelsk england europa europeisk kanna keramik staffordshire
-
4197 Hänglås
2 st, antika, järn, med nyckel. Längd: 17-20 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:21
-
4198 Hänglås
3 st, antika, med nycklar
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:22
-
4190 Hänglås
Antikt, järn. Med nyckel, Längd: 26 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
4200 Hänglås
modell äldre, metall, med nyckell. 16 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:28
-
4195 LÃ¥s
1700-tal, Järn. Längd: 22 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:18
-
5193 Pipställ
1950-tal, + 1 pipa. Längd: 16 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:41
*
Kanna
nr 1106 5010
Kanna
Burleigh, keramik, Staffordshire, England, höjd: 24 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 maj 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/4 21:34:31 | 1 | 200 kr |
28/4 11:34:36 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: burleigh engelsk england europa europeisk kanna keramik staffordshire
-
4197 Hänglås
2 st, antika, järn, med nyckel. Längd: 17-20 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:21 -
4198 Hänglås
3 st, antika, med nycklar
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:22 -
4190 Hänglås
Antikt, järn. Med nyckel, Längd: 26 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
4200 Hänglås
modell äldre, metall, med nyckell. 16 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:28 -
4195 LÃ¥s
1700-tal, Järn. Längd: 22 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:18 -
5193 Pipställ
1950-tal, + 1 pipa. Längd: 16 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:41